Sağlık Ocağı Gıdalarının Yüksek Kalitesi

 

Bu kısa makalede, İngiltere’deki bazı sağlık merkezlerinde sunulan gıdanın kalitesi veya yokluğu hakkında yazıyorum. Nanım yakın zamanda hastanede öldü ve bu aile üyelerim için çok üzüldü. Ünlü sağlık tesisi böceklerinden etkilenmiş ve gerçekten zayıflamıştı. Dayanıklılığını artırmaya yardımcı olacak bazı iyi yiyeceklere ihtiyacı vardı. Elde ettiği şey temelde o kadar yetersiz ve tatsızdı ki tüketmenin zor olduğunu gördü.

hasta yatağı kiralama

Farklı aile üyeleri tarafından fazladan yemek yemesi için birçok girişimde bulunulmasına rağmen, ona dayanamadı ve yemeklerin hiçbir tercihi olmadığını söyleyip iğrençti. Neyin dışarıda bırakıldığını görünce pek de cazip gelmediğini itiraf etmeliyim.

Birleşik Krallık’ta, dünyadaki diğer birçok ülke ile karşılaştırdığınızda, sağlık tesislerimizin standardı açısından son derece şanslıyız. Milletimiz son derece bereketli ancak bu paranın çoğu belli işlerde boşa harcanıyor. Kesinlikle sağlık tesislerimizdeki insanlar, tüketmeyi bekleyebilecekleri çok daha yüksek bir gıda standardına sahip olmalıdır.

Kısa bir süre önce Jamie Oliver’ın İngiltere’deki kolejlerde gıda standardını nasıl iyileştirmeye çalıştığına dair bir program gördüm. Bu gerçekten ödüllendirici bir iş ve ben de iki çocuk babası olarak, çoğu okulda servis edilen kantin yemeklerinin kazınacak bir şey olmadığını düşünmekten daha büyüküm. Kendi çocuklarımın katıldığı kurumlarda, ebeveynlerin bu yemekler için harcama seçeneği var ya da çocuklarına paket öğle yemeği hazırlayabilirler. Reçel dolu öğle yemeği alternatifini seçiyoruz.

Sağlık tesislerinde böyle bir alternatif yoktur. Nanım için biraz yiyecek hazırlama yeteneğine sahip olmayı çok isterdim, ki bunu daha sonra gittiğimde ona götürebildim. Yerin biraz dikkatle ve bir parça boya ile yapılmış olabileceği için, bazı temizlik ürünlerini kesinlikle almış olacaktım.

Jamie Oliver’a bir mesaj, çok iyi bir görev yapıyorsunuz, ancak lütfen ilginizi bir sonraki hastanelere dönüştürebilir misiniz?

Tony Blair’e bir mesaj, Irak’taki askerlerimizi ortadan kaldırmak için nakit israf etmeyi bırak ve kendi başının çaresine bak!

Son günlerini geçirdiği tıbbi tesiste gıda standardı daha iyi olsaydı, nanımın kesinlikle hayatta kalacağını ifade etmeye çalışmıyorum. Belirtmeye çalıştığım şey, orada ne zaman harcama yapmak zorunda kalmadan önce büyük bir şekilde artmasını umduğumdur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *